Wyciskarka soku Hurom HE HU-500 (BPA Free) - burgund

Hurom Ltd.

gratis


1 550 zł brutto


 

Najnowszym modelem wyciskarki Hurom, który został właśnie wprowadzony na rynek, jakim jest wyciskarka Hurom HU-500. Możemy go nabyć w dwóch kolorach takich jak burgund oraz srebrno-perłowy. Poza fantastyczną kolorystyką najnowszy model ma do zaoferowania bardzo dużo, z racji tego, iż producent kierując się sugestiami klientów, wprowadzić kilka ważnych zmian, aby narzędzie to było jeszcze bardziej wydajne i łatwiejsze w obsłudze.


Pierwsza, bardzo interesująca innowacja to zatyczka wypływu soku, w którą poprzednie modele nie były wyposażone. Zatyczka ta zaś bardzo poszerza zakres funkcji wyciskarki o taką opcję jak mieszanie. W związku z tym będziemy mieli możliwość przygotowywać różnego rodzaju mieszanki owocowe oraz warzywne jak przykładowo musy czy koktajle. Wystarczy jedynie opuścić zatyczkę i dzięki temu mus bądź sok wymiesza się dokładnie w urządzeniu, a możliwość swobodnego zamykania i otwierania zatyczki wypływu soku pozwoli nam na regulowanie nalewania napoju do szklanki, przez co unikniemy rozlewania. Możemy również dzięki tej opcji tworzyć różne kompozycje z dodatkiem mleka czy jogurtu. W wyciskarce Hurom HU-500 możemy przygotować ponadto różne przeciery i musy dla małych dzieci.


Kolejna zaleta obecności zatyczki wypływu soku to znaczna poprawa skuteczności takiej funkcji jak przepłukiwanie urządzenia na biegu, bo gdy opuścimy zatyczkę, wlana przez nas woda nie wypłynie od razu, ale kilkakrotnie przepłynie przez otwory sita oraz części robocze i dokładniej je wyczyści. Będąc już przy kwestii czyszczenia urządzenia, należy wspomnieć o dwóch szczoteczkach dołączonych przez producenta, które znacznie ułatwią utrzymanie wyciskarki w należytej czystości. Samo zaś składanie i rozkładanie urządzenia jest o wiele łatwiejsze i bardziej wygodne, niż w poprzednich wersjach.


Wyciskarka Hurom HU-500 posiada bardzo funkcjonalne wieczko, które możemy nałożyć na misę zasypową, kiedy nie korzystamy z wyciskarki. Dzięki temu misa nie zakurzy się i nie dostanie się do niej żaden niepożądany przedmiot. Warto zwrócić uwagę na dodatkowe otworzy obudowy wyciskarki. Otwory te bowiem zapewnią urządzeniu znacznie lepszą wentylację oraz chłodzenie silnika, co z kolei będzie zabezpieczać silnik przez zbytnim nagrzaniem się.


Model wyciskarki Hurom HU-500 posiada trzy różne sita, dzięki którym będziemy mogli zrobić sok o takiej konsystencji, jaką najbardziej lubimy:

Sito podstawowe posiada mniejsze mikrootwory co umożliwia wyciskanie bardzo klarownych soków, które cechują się mniejszą zawartością miąższu. Sito jest wykonane z bezpiecznego dla zdrowia tworzywa jakim jest ultem, który jest materiałem bardzo trwałym i odpornym na uszkodzenia mechaniczne. Ciemny kolor tworzywa gwarantuje jego niezmiennie dobry wygląd nawet po bardzo długim czasie użytkowania.

Drugim sitem jest sito do musów oraz gęstych soków. Dzięki niemu możemy przygotować między innymi przecier pomidorowy bądź mus z malin.

Trzecie sito (opcjonalne) to sito zewnętrzne, które jest dopasowane do naczynia na sok. Dzięki niemu soki będą wyjątkowo klarowne.

Wyciskarka Hurom HU-500 jest wyposażona w bardzo mocny, usytuowany pionowo wałek ślimakowy, który wykonano również z wcześniej wspomnianego już Ultemu. Wałek obraca się przez co miażdży i kruszy surowiec, po czym dociska go do sita. Dzięki temu sok zostaje dokładnie odfiltrowany.

Omawiana wyciskarka posiada także kosz czyszczący, który obraca się wokół sita. W koszu zamontowane zostały specjalne "wycieraczki" wykonane z silikonu, które w trakcie pracy urządzenia cały czas czyszczą mikrootwory sita. Dzięki temu proces wyciskania soku przebiega szybciej i bardziej skutecznie. O ile sok wypływa do naczynia, które podstawimy, o tyle odpady są usuwane do drugiego naczynia.


Sok pozyskany za pomocą wyciskarki Hurom HU-500 nie nagrzewa się i nie napowietrza, a zatem nie traci bardzo ważnych enzymów i witamin, które są niezwykle wrażliwe na utlenianie i temperaturę. Dzieje się tak dzięki temu, iż proces wyciskania soku przebiega przy niskich obrotach, około 80 obrotów na minutę. Nie jest to jednak równoznaczne z wolnym tempem wyciskania soku, gdyż jeden litr napoju możemy uzyskać już w zaledwie 4-5 minut. I to właśnie wspomniane pionowe ustawienie wałka ślimakowego sprawia, że proces pozyskiwania soku przebiega szybko (dodatkowo nie musimy używać popychacza, bo wałek samoczynnie pobiera surowiec).

Tak przygotowany sok mamy możliwość przechowywać w lodówce nawet do 72 godzin, gdyż nie straci on cennych dla naszego zdrowia składników, koloru czy smaku, nie będzie się rozwarstwiał. Wyciskarka ta jest zatem doskonałą alternatywą dla każdej zapracowanej osoby, która chce żyć zdrowo, ale nie ma czasu na codzienne przygotowywanie świeżej porcji soku.

Warto wspomnieć również o takiej funkcji jak płukanie na biegu. W praktyce oznacza to, że chcąc przepłukać urządzenie, nie musimy rozbierać modułu roboczego. Dzięki temu bardzo szybko możemy robić rozmaite soki jeden po drugim bez obaw o to, że pomieszają się smaki.


Wyciskarka Hurom HU-500 pozwala na wyciskanie soku z niemal wszystkich rodzajów owoców i warzyw, od warzyw liściastych, przez twarde warzywa korzeniowe na miękkich owocach, kiełkach i soi kończąc.

Jeśli chodzi o wygląd urządzenia, jest on bardzo uniwersalny dzięki czemu wyciskarka świetnie wpasuje się w wystrój każdego pomieszczenia kuchennego. Dodatkowo jest bardzo kompaktowa i nieduża, wobec tego możemy znaleźć jej stałe miejsce zamiast każdorazowo wyciągać i chować.

Wyciskarka do warzyw i owoców to wspaniałe rozwiązanie dla każdego, kto pragnie zadbać o zdrowie swoje i swoich bliskich. Zdrowy styl bycia bowiem uchroni nas przez wieloma chorobami i pozwoli w pełni cieszyć się życiem.


Chcąc podsumować najważniejsze zalety wyciskarki Hurom HU-500 nie można pominąć takich kwestii jak: • funkcja mieszania umożliwiająca nam komponowanie rozmaitych koktajli i musów

 • obudowa stworzona z doskonałej jakości stali nierdzewnej

 • 10 lat gwarancji na silnik oraz 2 lata na części

 • cicha praca urządzenia

 • europejski atest bezpieczeństwa

 • dostęp do serwisu i części zamiennych

 • efektywne chłodzenie silnika

 • dołączone do zestawu dwie sztuki litrowych pojemników z miarką na sok oraz dwie szczoteczki ułatwiające czyszczenie sita

 • obudowa pokryta najwyższej jakości lakierem, który nie łuszczy się, nie blaknie i nie rysuje

 • perłowy lakier obudowy, na którym nie pozostają ślady palców i inne zabrudzenia

 • pokrywa na misę zasypową, dzięki której misa nie będzie zakurzona

 • funkcja wstecznego biegu, dzięki któremu można odblokować urządzenie, jeśli zostanie wrzucony do niego zbyt duży kawałek surowca

 • brak konieczności używania popychacza

 • wygodna i prosta obsługa, która nie wymaga krojenia surowca na bardzo małe kawałki

 • trzy sita, które dają możliwość wyboru ulubionej konsystencji napoju

 • regulacja wypływu soku, która wiąże się z obecnością zatyczki wypływu soku - dzięki niej problem z rozlewaniem i kapaniem zostaje rozwiązany

 • proste, szybkie montowanie i rozmontowanie urządzenia z racji tego, że wyciskarka nie posiada niewygodnych zaczepów między modułem napędowym a roboczym

 • funkcja przepłukiwania na biegu

 • szybkie pozyskanie soku (litr soku w około 5-7 minut)

 • ogromna wydajność - mamy możliwość pozyskać do dwóch razy więcej wyciśniętego soku niż w przypadku tradycyjnych sokowirówek

 • wartościowy sok, który jest bogaty w enzymy i witaminy uzyskany za pomocą wolnoobrotowej technologii wyciskania

 • wytrzymałość oraz bezpieczeństwo zapewnione poprzez zastosowanie sita i wałka ślimakowego stworzonych z przyjaznego dla zdrowia tworzywa jakim jest ultem

   

   Zestaw zawiera:

  1. Wyciskarka
  2. Pojemnik na pulpę oraz sok
  3. Obudowa modułu miażdżącego
  4. Ślimak z Ultemu
  5. Sitko do soku z Ultemu
  6. Sitko do musów
  7. Pokrywę modułu miażdżącego
  8. Szczoteczki silikonowe
  9. Szczoteczkę do czyszczenia
  10. Popychacz
  11. Instrukcję 


 

Hurom HU-500 oraz wszystkie jego części mające kontakt z żywnością takie jak: ślimak, sitka, obudowa modułu są wolne od Bisfenolu A o czym świadczą certyfikaty. Bisfenol A czyli powodujący raka związek chemiczny, który od lat jest stosowany do produkcji tworzyw sztucznych, takich jak plastik, żywice epoksydowe i wielu innych. Wiele badań wykazało, że ten trujący związek, który najmocniej dotyka swym niekorzystnym działaniem dzieci przenikał do produktów spożywczych i napoi z opakowań, w jakich się one znajdowały i w ten sposób dostawał się do naszych ciał.

 

Wyniki testów: 

Hurom Slow Juicer VS Sokowirówka

Witamina C   Witamina A   Ilość soku
 42.7% więcej witaminy C

93.35mg   >   53.51mg
60.7% więcej witaminy A

318
mg  >   125mg

35% więcej soku


8
 fl oz   >   5.2 fl oz

Badania zostały przeprowadzone przez: 

  Michelson Laboratories, Inc.

Z akredytacją Instytutów jak: 

• ISO/IEC17025 accredited laboratory through A2LA 
   (International Organization for Standardization/ International Electrotechnical commision)
• USDA (United States Department of Agriculture)
• FDA (US Food & Drug Administration)

 • USDA National Nutrient DatabaseDane techniczne

Producent (kraj pochodzenia) Hurom (Korea)
Kolor Burgund
Waga 6,2 kg
Typ wyciskarki Jednoślimakowa pionowa
Ślimak Wzmocniony z ULTEM-u
Wymiary (mm) 160 x 220 x 400
Zasilanie 220V - 230V
Moc silnika 150 W
Ilość obrotów ślimaka 70 obr/min
Włącznik On/Off/Rev
Gwarancja 10 lat silnik/ 2 lata części
Wyciskanie soku z pszenicy i jęczmienia Tak
Wyciskanie soku z kiełków Tak
Wyciskanie soku z twardych warzyw jak marchew i buraki Tak
Wyciskanie soku z miękkich owoców jak pomarańcze Tak
Jakość wyciskania Najwyższa dzięki poteżnemu ślimakowi oraz super mocnemu sitku
Produkcja sorbetów Tak
Inne funkcje Robienie koktajli, mieszanek dzięki zatyczce na module miażdżącym