Blender Kielichowy Vitamix Ascent A3500i - inox

3 970 zł brutto
3 228 zł netto

4 170 zł

-200 zł

Vitamix Ascent A3500i

Dane techniczne

Wymiary [cm] 20 x 43 x 28
Waga 6.8 kg
Silnik 2,2 PS oraz 1.400 W
System odcięcia zasilania TAK
Pojemność [l] 2
Ostrza Wycięte laserowo, wykonane ze stali szlachetnej

Vitamix Ascent A3500i

Vitamix Ascent Series jest daleko idącym i technologicznym rozwinięciem popularnej G-Series czyli modeli Pro 300 i Pro 750. Ascent łączy w sobie zalety poprzednich modeli z dodatkowymi właściwościami oraz nowoczesnym i prostym designem.

5 automatycznych ustawień pracy do przygotowywania koktajli

Vitamix Ascent A3500i posiada 5 zaprogramowanych, automatycznych ustawień pracy do przygotowywania koktajli (Smoothie), lodów (Frozen Desserts), gorące zupy (Hot Soups), dipy i pasty do smarowania pieczywa oraz program czyszczący (Self Cleaning). Program Smoothie trwa 45 sekund, program do przygotowania lodów - 55 sekund, a program do zup zaledwie 6 minut. Użycia tampera wymaga jedynie program do lodów, ponieważ zmrożone owoce muszą być dociskane do noży.

Intuicyjna obsługa

Obsługa Vitamix A3500i jest bardzo prosta i intuicyjna, konsekwentnie pozbawiona niepotrzebnych gadżetów. Wszystkie programy są opisywane jako Smart-Blending, co oznacza, że czas blendowania jest z jednej strony dostosowany do potrzeb, ale również to, że silnik odczytuje opór noży i reguluje prędkość w sposób indywidualny by osiągnąć najlepsze rezultaty blendowania. Jest to wyjście na kolejny poziom technologiczny, a w szczególności kiedy porównamy A3500i do modelu flagowego Pro 750, który również posiada 5 programów automatycznych, natomiast niezależnie od tego jaki surowiec w nim jest, obroty są zawsze takie same. Nowa seria Ascent sama rozpoznaje pojemnik, który jest w danym momencie założony i blendery same dobierają prędkość noży do surowca. Jest to jedna z najważniejszych innowacji, które producent wprowadził do najnowszych modeli dzięki technologii NFC, która łączy pojemnik z blenderem.

Zmiana pojemników

W starszych modelach pojemniki były zamykane pokrywami ze względnie plastycznego tworzywa sztucznego, które sprawiały użytkownikom kłopot, ponieważ nie było wiadomo czy pokrywa jest szczelnie domknięta. W tej chwili, pokrywy wykonane z twardego, przeźroczystego materiału. Dzięki temu o prawidłowym zamknięciu informuje nas charakterystyczny „klik”. Ponadto, zabezpieczenie w pokrywie nie pozwoli uruchomić blendera, jeśli pojemnik nie jest prawidłowo zamknięty. W przeciwieństwie do starszych modeli z serii G, nowa seria Ascent została wyposażona w pojemniki, które można myć w zmywarkach, dzięki czemu dodatkowo skrócimy czas przebywania w kuchni. Jest to również idealne rozwiązanie dla osób, którym brakuje czasu. Główny 2 l. Pojemnik typu Wet Blade został zaprojektowany zupełnie na nowo, dzięki czemu Vitamix zadbał o wydajność i jakość blendowania oraz tzw. vortex który „zasysa” blendowany surowiec jeszcze lepiej w kierunku noży, dając idealnie gładkie konsystencje nawet najbardziej wymagającym składnikom.

Dane techniczne Vitamix Ascent Series A3500i

 • Silnik o mocy 2,2 PS oraz 1.400 Watt
 • 5 programów automatycznych (Smart-Blending)
 • Tryb Pulse
 • Ustawienia liczby obrotów z regulacją poziomów od 1 do 10
 • Gwarancja: 10 lat
 • Wymiary:: 20 x 43 x 28 cm (szer. x wys.x głęb.)
 • Waga: ok 6,8 kg
 • 2 litrowy pojemnik wykonany z Tritan Eastman (wolny od bisfenoli)
 • 4 noże wykonane ze stali nierdzewnej, wycięte laserowo.
 • Technologia NFC polegająca na rozpoznaniu pojemnika, który automatycznie pozwala włączyć blender
 • Technologia Self-Detect polegająca na automatycznym wyłączeniu urządzenia w momencie przegrzania
 • Certyfikat GS

Vitamix A3500i został wyposażony w specjalny system odcięcia zasilania, który chroni urządzenie przed spaleniem silnika. Jeśli urządzenie wyłączy się podczas blendowania, należy odczekać ok. 30-50 min i ponownie włączyć blender.

UWAGA! Nie należy blendować suchego lub twardego surowca na niskich obrotach. Jest to najczęstsza przyczyna przegrzewania się silnika i w konsekwencji wyłączenia urządzenia. Suche owoce jak daktyle, figi itp. zawsze się powinno blendować na najwyższych obrotach, dzięki czemu silnik daje nożom na tyle dużą moc, że bezproblemowo mogą rozdrobnić surowiec, tym samym chłodząc się i zapewniając nieprzerwaną pracę. Jest to żelazna zasada prawidłowego używania blendera, bardzo często jednak bagatelizowana przez użytkowników.

24 Inne produkty z tej samej kategorii