Młynek do zboża hawos Oktini

1 390 zł brutto
1 130 zł netto

hawos Oktini

 

Osiem ładnych krawędzi – osiem korzyści Kto poszukuje ujmującej formy w połączeniu z możliwością jednorękiej obsługi, spotkał w młynie hawos Oktini odpowieni model. Kabłąk regulujący pozwala na zmianę grubości mielenia, począwszy od najdrobniejszego do najgrubszego ustawienia, tylko przy pomocy jednego ruchu ręki. Tak mielenie staje się dziecinnie proste. W masywnej obudowie z drewna bukowego tkwi mocny i wydajny silnik, napędzający ceramicznokorundowy mechanizm mielący o średnicy 70 mm. Efekt: mimo skompatkowanej konstrukcji, wysoka wydajność mielenia przy dziecinnie prostej obsłudze.  


Możliwość mielenia takich ziaren jak:

- Pszenica 
- Żyto
- Orkisz
- Jęczmień
- Owies
- Proso
- Kukurydza
- Pszenica durum
- Ryż naturalny (UWAGA nie Parboiled)
- Gryka
- Zielony orkisz
- Siemię lniane (mieszać 1:1 z pszenicą)
- Ciecierzyca
- Groch zielony
- Płatki drożdżowe
- Quinoa
- Amarantus (wsypywać powoli)


Prosimy ostrożnie próbować mielić inne kruche i rolujące składniki żywności, których nie ma w zamieszczonej obok tabeli, np. suche przyprawy. Próby należy przeprowadzać jednak ostrożnie. Prosimy informować nas o wynikach: chętnie się czegoś nowego nauczymy. Nasiona oleiste na skutek wysokiej zawartości tłuszczu powodują zaklejanie mechanizmu mielącego. Stąd należy mieszać je z pszenicą lub innymi zbożami w stosunku 1:1.


Podstawowe wiadomości o młynach
Jesteście Państwo zainteresowani przejściem na pełnowartościowe odżywianie się? Rozpoznaliście gwarantowaną świeżość jako absolutną konieczność? W takim razie mielenie własnego ziarna jest pierwszym i podstawowym krokiem, który powinniście uczynić. Z młynem zbożowym firmy HAWOS macie Państwo możliwość wygodnego mielenia zboża i przetwarzania go we własnej kuchni. Kto ma możliwość wyboru, wybiera odpowiedni dla siebie młyn! HAWOS zaproponuje młyn odpowiadający Państwa potrzebom. Decyzja o wyborze odpowiednigo młyna, zależy od zapotrzebowania Państwa kuchni oraz zasadniczego nastawienia: 
Młyn ręczny ROTARE pracuje niezależnie od dostępu do energii elektrycznej. Młyny elektryczne 
są natomiast wygodniejsze. Są dostępne w rozmaitych wykonaniach, rozmiarach, kształtach i 
kolorach. Nasz standard techniczny jest bezkompromisowy. Produkujemy tylko w Niemczech i Austrii. Przy nieprzemysłowym zastosowaniu obejmujemy nasze domowe młyny zbożowe 10-letnią gwarancją.


Kładziemy szczególny nacisk na:
• długi czas użytkowania
• ponadczasowy design
• sprawdzone, i trwałe tworzywa
• Materiały z odnawialnych zasobów
• sprawdzoną technikę napędu (silnik)
• cichą pracę o dużej mocy
• prostą konstrukcję
• łatwą obsługę, czyszczenie i serwis


Cenne, żywotne tworzywa, miłe dla zmysłów
Trwałość to najwyższy priorytet dla wszystkich produktów firmy HAWOS. Obojętne, czy wybierzecie jeden z drewnianych młynów – z drewna litego lub sklejki – lub kolorowy młyn z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Przy pozyskiwaniu oraz obróbce drewna kładziemy szczególny nacisk na etyczne i ekologiczne aspekty. Nasze drewno – brzoza, buk – jest przetwarzanie w warsztacie dla niepełnosprawnych w Austrii. W zdecydowanej większości pochodzi z certyfikowanych przez PEFC llasów, które są eksploatowane zgodnie z zasadami ochrony przyrody i odnawialnych zasobów. Stosując technikę komputerową przy docinaniu drewna i sklejki dla naszych młynów, osiągamy dużą dokładność i pasowność. Młyny ze sklejki przekonują nadzwyczajną stabilnością kształtu. Oba rodzaje młynów zarówno ze sklejki jak i litego 
drewna są miłe dla zmysłów, dzięki widocznie naturalnej i żywej strukturze drewna. Wiele młynów firmy HAWOS jest produkowanych w prostej i efektywnej, modułowej techn

ologii.

Wysoka jakość z długą gwarancją

Od młyna zbożowego oczekujecie z pewnością drobnej mąki w wystarczających ilościach bez przeciążenia silnika. Szczególnie mocne, trwałe siliniki przemysłowe pracujące w młynach firmy HAWOS są tego gwarantem. Jakość silników obejmujemy 10-cio letnią gwarancją.Cicha praca dzięki opatentowanemu elastycznemu łożyskowaniu. Zaprojektowaliśmy konstrukcję w której silnik i mechanizm mielący nie są bezpośrednio połączone z obudową młyna. Elastyczne łożyskowanie znajduje zastosowanie w wielu modelach firmy HAWOS i skutecznie wygłusza odgłos mielenia.

Nawet najmniejszy z silników daje dużo mocy. W naszych młynach montujemy stabilne silniki o minimalnej 
mocy 360 Watt. W tabeli na ostatnich stronach istnieje możliwość porównania modeli młynów tej kategorii.
Wielcy w natarciu!

Duże młyny firmy HAWOS mielą silikami przemysłowymi o mocy 600 Watt i są przydatne dla dużych rodzin, i małej 
gastronomii oraz na kursach gotowania. Pegasus jako największy młyn firmy HAWOS posiada jeszcze większą 
wydajność i znajduje idealne zastosowanie w sklepach ze zdrową żywnością, dużych kuchniach, i małych piekarniach 
itp.

Jakość w szczególe prezentują wysokiej klasy wyłączniki stosowane w młynach firmy HAWOS. Funkcja włączania i 
wyłącznania pełni zadanie elektrycznego bezpiecznika, który w razie blokady mechanizmu mielącego wyłącza już 
po upływie 20 sekund. Chroni tym samym silnik przed przeciążeniem. hawos Pegasus10


Sprawdzona jakość z wysokiej półki
Podstawą znakomitych wyników naszych młynów. Mechanizmy mielące różnią się znacząco. Młyny ze stalowym mechanizmem mielącym rozdrabniają metodą tnącorozcierającą, osiągają one tylko w przybliżeniu dokładność mielenia mechanizmów kamiennych. Kamienny mechanizm mielący rozciera ziarna łagodnie od zewnątrz do wewnątrz. 
W młynach firmy HAWOS znajdują zastosowanie wyjątkowo twarde żarna wykonane z tłoczonej i wypalanej mieszanki ceramiczno-korundowej.Są odporne na ciała obce i dają bardzo równomierny


Testowanie jakości młynów
Kontrola jakości sprawdza każdy młyn pod kątem, optycznym, akustycznym i technicznym. Do końcowej kontroli należy ponadto ustawienie mechanizmu mielącego. Kiedy przy najdrobnniejszym ustawieniu młyna przez specjalne sito o wielkości oczek 0,315 mm przelatuje aż 90% mąki, uznajemy ustawienia jako optymalne - dopiero wtedy jesteśmy dopiero zadowoleni. Po udanym przejściu testów kontroli jakości, młyn może zwać się „Młynem zbożowym firmy HAWOS“.

 

 

Dane techniczne

 

Obudowa

Sklejka bukowa

Wydajność (pszenica)

-drobne mielenie

-gruba mielenie

 

ok. 100 g/min

ok. 250 g/min

Pojemność leja (pszenica)

ok. 650 g

Żarna ø (Korndowo ceramiczne

70 mm

Waga

ok. 6,6 kg

Moc silnika

Napięcie

360 W

230 V 

Wysokość zasobnika

11,5 cm

Wymiary

190 x 190 x 335 mm

Zabezpieczenie powierzchni

Olej lniany

Znak bezpieczeństa

Cechy szczególne

Jednoręka obsługa 

Gwarancja 

10 lat

 

BUDOWA

 Uwaga! Młynki są sprowadzane pod indywidualne zamówienie klienta w związku z tym termin dostawy może wynosić około 5 dni. 

16 Inne produkty z tej samej kategorii