Młynek ręczny do zboża hawos Molere

Odejście od korzystania z energii elektrycznej ku prostej obsłudze stanowiło wyzwanie i zarazem poprzeczkę dla Stefana Reuthera, konstruktora firmy hawos. Efektem pracy stał się młynek idealny do praktycznego codziennego użytku. Stabilne żarna korundowo-ceramiczne pozwalają na uzyskanie doskonałego efektu mielenia. 

Więcej szczegółów

760 zł brutto
618 zł netto

hawos Molere

Odejście od korzystania z energii elektrycznej ku prostej obsłudze stanowiło wyzwanie i zarazem poprzeczkę dla Stefana Reuthera, konstruktora firmy hawos. Efektem pracy stał się młynek idealny do praktycznego codziennego użytku. Stabilne żarna korundowo-ceramiczne pozwalają na uzyskanie doskonałego efektu mielenia. Zejmowalny lejek został osadzony na stabilnym bloczku litego drewna, za którym zostały umieszczone żarna. Grubość mielenia regulujemy przy pomocy nakrętek skrzydełkowych. Korbka jest ergonomiczna i łatwo nią kręcić. Dwa śrubunki przytwierdzają młynek mocno do blatu. Pojemnik z wysokiej jakości szkła jest częścią dostawy. Oprócz czystych gatunkowo zbóż można w młynku Molere przetwarzać również mieszanki ziaren.  

Możliwość mielenia takich ziaren jak:

- Pszenica 
- Żyto
- Orkisz
- Jęczmień
- Owies
- Proso
- Kukurydza
- Pszenica durum
- Ryż naturalny (UWAGA nie Parboiled)
- Gryka
- Zielony orkisz
- Siemię lniane (mieszać 1:1 z pszenicą)
- Ciecierzyca
- Groch zielony
- Płatki drożdżowe
- Quinoa
- Amarantus (wsypywać powoli)


Prosimy ostrożnie próbować mielić inne kruche i rolujące składniki żywności, których nie ma w zamieszczonej obok tabeli, np. suche przyprawy. Próby należy przeprowadzać jednak ostrożnie. Prosimy informować nas o wynikach: chętnie się czegoś nowego nauczymy. Nasiona oleiste na skutek wysokiej zawartości tłuszczu powodują zaklejanie mechanizmu mielącego. Stąd należy mieszać je z pszenicą lub innymi zbożami w stosunku 1:1.

Podstawowe wiadomości o młynach
Jesteście Państwo zainteresowani przejściem na pełnowartościowe odżywianie się? Rozpoznaliście gwarantowaną świeżość jako absolutną konieczność? W takim razie mielenie własnego ziarna jest pierwszym i podstawowym krokiem, który powinniście uczynić. Z młynem zbożowym firmy HAWOS macie Państwo możliwość wygodnego mielenia zboża i przetwarzania go we własnej kuchni. Kto ma możliwość wyboru, wybiera odpowiedni dla siebie młyn! HAWOS zaproponuje młyn odpowiadający Państwa potrzebom. Decyzja o wyborze odpowiednigo młyna, zależy od zapotrzebowania Państwa kuchni oraz zasadniczego nastawienia: 
Młyn ręczny ROTARE pracuje niezależnie od dostępu do energii elektrycznej. Młyny elektryczne 
są natomiast wygodniejsze. Są dostępne w rozmaitych wykonaniach, rozmiarach, kształtach i 
kolorach. Nasz standard techniczny jest bezkompromisowy. Produkujemy tylko w Niemczech i Austrii. Przy nieprzemysłowym zastosowaniu obejmujemy nasze domowe młyny zbożowe 10-letnią gwarancją.


Kładziemy szczególny nacisk na:
• długi czas użytkowania
• ponadczasowy design
• sprawdzone, i trwałe tworzywa
• Materiały z odnawialnych zasobów
• sprawdzoną technikę napędu (silnik)
• cichą pracę o dużej mocy
• prostą konstrukcję
• łatwą obsługę, czyszczenie i serwis

Cenne, żywotne tworzywa, miłe dla zmysłów
Trwałość to najwyższy priorytet dla wszystkich produktów firmy HAWOS. Obojętne, czy wybierzecie jeden z drewnianych młynów – z drewna litego lub sklejki – lub kolorowy młyn z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Przy pozyskiwaniu oraz obróbce drewna kładziemy szczególny nacisk na etyczne i ekologiczne aspekty. Nasze drewno – brzoza, buk – jest przetwarzanie w warsztacie dla niepełnosprawnych w Austrii. W zdecydowanej większości pochodzi z certyfikowanych przez PEFC llasów, które są eksploatowane zgodnie z zasadami ochrony przyrody i odnawialnych zasobów. Stosując technikę komputerową przy docinaniu drewna i sklejki dla naszych młynów, osiągamy dużą dokładność i pasowność. Młyny ze sklejki przekonują nadzwyczajną stabilnością kształtu. Oba rodzaje młynów zarówno ze sklejki jak i litego 
drewna są miłe dla zmysłów, dzięki widocznie naturalnej i żywej strukturze drewna. Wiele młynów firmy HAWOS jest produkowanych w prostej i efektywnej, modułowej techn

ologii.

Wysoka jakość z długą gwarancją

Od młyna zbożowego oczekujecie z pewnością drobnej mąki w wystarczających ilościach bez przeciążenia silnika. Szczególnie mocne, trwałe siliniki przemysłowe pracujące w młynach firmy HAWOS są tego gwarantem. Jakość silników obejmujemy 10-cio letnią gwarancją.Cicha praca dzięki opatentowanemu elastycznemu łożyskowaniu. Zaprojektowaliśmy konstrukcję w której silnik i mechanizm mielący nie są bezpośrednio połączone z obudową młyna. Elastyczne łożyskowanie znajduje zastosowanie w wielu modelach firmy HAWOS i skutecznie wygłusza odgłos mielenia.

Nawet najmniejszy z silników daje dużo mocy. W naszych młynach montujemy stabilne silniki o minimalnej 
mocy 360 Watt. W tabeli na ostatnich stronach istnieje możliwość porównania modeli młynów tej kategorii.
Wielcy w natarciu!

Duże młyny firmy HAWOS mielą silikami przemysłowymi o mocy 600 Watt i są przydatne dla dużych rodzin, i małej 
gastronomii oraz na kursach gotowania. Pegasus jako największy młyn firmy HAWOS posiada jeszcze większą 
wydajność i znajduje idealne zastosowanie w sklepach ze zdrową żywnością, dużych kuchniach, i małych piekarniach 
itp.

Jakość w szczególe prezentują wysokiej klasy wyłączniki stosowane w młynach firmy HAWOS. Funkcja włączania i 
wyłącznania pełni zadanie elektrycznego bezpiecznika, który w razie blokady mechanizmu mielącego wyłącza już 
po upływie 20 sekund. Chroni tym samym silnik przed przeciążeniem. hawos Pegasus10


Sprawdzona jakość z wysokiej półki
Podstawą znakomitych wyników naszych młynów. Mechanizmy mielące różnią się znacząco. Młyny ze stalowym mechanizmem mielącym rozdrabniają metodą tnącorozcierającą, osiągają one tylko w przybliżeniu dokładność mielenia mechanizmów kamiennych. Kamienny mechanizm mielący rozciera ziarna łagodnie od zewnątrz do wewnątrz. 
W młynach firmy HAWOS znajdują zastosowanie wyjątkowo twarde żarna wykonane z tłoczonej i wypalanej mieszanki ceramiczno-korundowej.Są odporne na ciała obce i dają bardzo równomierny

Testowanie jakości młynów
Kontrola jakości sprawdza każdy młyn pod kątem, optycznym, akustycznym i technicznym. Do końcowej kontroli należy ponadto ustawienie mechanizmu mielącego. Kiedy przy najdrobnniejszym ustawieniu młyna przez specjalne sito o wielkości oczek 0,315 mm przelatuje aż 90% mąki, uznajemy ustawienia jako optymalne - dopiero wtedy jesteśmy dopiero zadowoleni. Po udanym przejściu testów kontroli jakości, młyn może zwać się „Młynem zbożowym firmy HAWOS“.

 

UWAGA:
Wszystkie młynki ręczne do zboża posiadają funkcję robienia musli, natomiast młynki nie są przemysłowymi gniatarkami o nacisku kilkunastu ton, w związku z tym efekt końcowy może być nieco inny jak musli kupowane w sklepach.

 

Dane techniczne

 

Obudowa

Lite drewno bukowe

Wydajność (pszenica)

-drobne mielenie

-gruba mielenie

 

ok. 25 g/min

ok. 50 g/min

Pojemność leja (pszenica)

ok. 200 g

Żarna ø (Korndowo ceramiczne

70 mm

Waga

ok. 2,1 kg

Wysokość zasobnika

10 cm

Wymiary

150 x 120 x 255 mm

Znak bezpieczeństa

Cechy szczególne

Jednoręka obsługa 

Gwarancja 

10 lat

Szczególne cechy

Zdejmowany lejek 

 

16 Inne produkty z tej samej kategorii