Suszarka żywności Excalibur - 5 tac - czarna

Tylko online

1 400 zł brutto
1 138 zł netto

Główne cechy urządzenia:

- Możliwość przygotowania zdrowych przekąsek

- Suszy owoce, warzywa, mięso oraz ryby

- Suszy zioła, przyprawy, kwiaty

- Unikalny system suszenia

- Zatrzymuje żywe enzymy w surowym jedzeniu (ważne nie tylko dla osób odżywiających się RAW FOOD- surowa dieta)

- Suszy żywność, z której w prosty sposób można uzyskać później sproszkowane przyprawy! Odpowiednie zarówno do użytku domowego, jak i w handlu, gastronomii.

- Przyjazne dla środowiska

  

Z korzyścią dla naszego zdrowia

 • Aby uzyskać maksymalne korzyści z pokarmów jakie spożywamy, muszą dostarczać nam one wszelkich składników odżywczych i enzymów w nich zawartych. Suszarka do żywności EXCALIBUR to odpowiedź na to wyzwanie. EXCALIBUR jest uznany za najlepszy z dostępnym suszarek (dehydratorów), które nie tylko doskonale dokonują procesu suszenia, ale również nie pozbawiają produktów spożywczych cennych składników odżywczych i żywych enzymów w nich zawartych. Najodpowiedniejszą techniką suszenia, która zatrzymuje cenne enzymy w produktach jest ustawienie suszarki EXCALIBUR na 40ºc przez cały cykl suszenia. W ten sposób temperatura żywności, którą poddamy procesowi suszenia nigdy nie podniesie się powyżej 48ºC, nawet kiedy będzie już wysuszona.

 • Suszone owoce, warzywa, mięso stanowić będą zdrowe przekąski dla całej rodziny, zamiast wysoko-przetworzonych, pełnych cukru przekąsek oferowanych w sklepach.

 • Tylko z pomocą domowej suszarki do żywności możecie kontrolować Państwo co tak naprawdę znajduję się w jedzeniu, które spożywacie.

  

UŻYCIE

 • Suszarka EXCALIBUR jest odpowiednia do przygotowywania owoców, warzyw, mięs, ryb, ziół, kwiatów i wielu innych.

 • Można w niej przygotowywać zupy, domowe krakersy z kiełkami, gulasze, suszone paski mięsa, paski żelek owocowych, jogurty, bukiety z suszonych kwiatów, zaprawy, ciasto na modele z gliny.

 • EXCALIBUR suszy duże i małe produkty, płynne i stałe. To odpowiednie urządzenie dla osób interesujących się oraz zajmujących się ogrodnictwem, łowiectwem, łowieniem ryb, a także dla osób uprawiających sporty na świeżym powietrzu, gdzie z pomocą suszarki możliwe jest przyrządzenie posiłków na zapas. Jest ono wskazane także dla osób lubiących rękodzielnictwo, propagujących zdrowy styl życia, oraz dla osób, które odżywiają się tzw. „dietą surową” RAW FOOD i wiele więcej.

 • Excalibur jest JEDYNĄ dostępną suszarką, która suszy żywność w sposób odpowiedni, aby można z niej było zrobić sproszkowane przyprawy!

 

EXCALIBUR suszy lepiej, szybciej i bezpieczniej dzięki technologii HYPERWAVE™

 • Poziomy nawiew sprawia, że produkty suszą się równomiernie

 • Proces suszenia jest szybszy, a urządzenie nie traci ciepła wytwarzanego podczas procesu suszenia, gdyż nie ma potrzeby rozkładania urządzenia, np. podczas czynności przekładania tac.

 • Kontrolka temperatury, wzmocnienie wiatraka, poziomy nawiew są umieszczone z tyłu urządzenia. Chłodne powietrze jest przyciągane do tyłu, następnie jest podgrzewane i dystrybuowane równomiernie na każdą tacę, wypychając wilgoć w kierunku przedniej części urządzenia.

 • Inne, dostępne suszarki cechuje niezmienna przez cały proces suszenia temperatura gorącego powietrza, co w rezultacie doprowadza do „utwardzenia”, czyli zamknięcia wilgoci w twardej otoczce produktu spożywczego, co jest idealnym środowiskiem dla bakterii i pleśni.

 • Termostat w EXCALIBURZE pozwoli na dogodne korzystanie z funkcji HYPARWAVE™ ( dostosowanie zmienne ciepła podczas cyklu suszenia), aby efekt końcowy był szybszy, lepszy i bezpieczniejszy dla produktów, które zamierzamy suszyć.

 

Kiedy temperatura podnosi się, wilgoć z powierzchni produktów spożywczych wyparowuje. Następnie, kiedy temperatura obniża się wilgoć znajdująca się w środku produktów spożywczych przemieszcza się na bardziej suche powierzchnie. Temperatura pozostaje na tyle niska, aby żywe enzymy zawarte w produktach pozostały aktywne, a temperatura powietrza jest na tyle wysoka, aby szybko wysuszyć jedzenie, zapobiegając i chroniąc je przed bakteriami, pleśnią i zepsuciem.

 

Z regulującym temperaturę ciepła termostatem HYPERWAVE™ i ruchomymi, wyjmowanymi tacami jesteś w stanie wysuszyć niemal wszystko!

 • Regulowany termostat pozwoli znaleźć i dopasować idealną temperaturę.

 • Wyjmowane tace powalają na możliwość zwiększenia powierzchni suszenia, np. 1.25 litra jogurtu. Z taka ilością jogurtu nie poradzą sobie żadne inne w suszarkach, w których tace lub elementy urządzenia są stawiane na siebie

 • Dużo miejsca dostępnego do suszenia produktów, co pozwoli uporać się z większymi ilościami np. jedzenia do 10 razy szybciej

 

Unikatowy design suszarki EXCALIBUR

 • Cała elektronika urządzenia umieszczona jest z tyłu

 • Termostat HYPERWAVE™ (dopasowanie zmienne ciepła podczas cyklu suszenia) pozwoli na precyzyjne suszenie

 • Urządzenie jest dostępne z możliwością zaprogramowania pracy na 26 godzin, co sprawia , że jest to urządzenie wielowymiarowe i wielofunkcyjne.

 • Wyjmowane, ruchome półki można z łatwością załadować, lub wyjąć kiedy chcemy zrobić więcej miejsca na większe produkty.

 • Ekonomiczne, tylko 6-7 centów euro na godzinę- zużycie prądu.

 

Jakość materiałów użytych do wykonania suszarki EXCALIBUR

 • Nie zawiera żadnych szkodliwych wyziewów jak, np. styreny w używane suszarkach niskiej jakości.

 • Poliwęglan naturalnie zatrzymuje ciepło, lepiej niż ściany ze stali nierdzewnej.

 • Dosłownie niezniszczalne półki - nie łamią się i nie pękają.

 

Suszarka EXCALIBUR jest przyjazna dla środowiska

Produkty EXCALIBUR są zaprojektowane z myślą o środowisku naturalnym. Zużywają one bardzo mało energii w porównaniu do innych, co nie wpływa ujemnie na jakość suszonego jedzenia. Użyte do produkcji urządzenia pokrętła, drzwiczki, tace itp. są wykonane z tworzyw recyklingowych.

 

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Jakie produkty mogę suszyć w suszarce EXCALIBUR?

W suszarce EXCALBUR mogą Państwo wysuszyć niemal wszystko! Prawie wszystkie rodzaje owoców, większość warzyw, mięsa, ryby, zioła i niektóre produkty nabiałowe. Wszystko co w sklepach możesz dostać lub zobaczyć w formie suszonek- możesz zrobić sam w domu, a są to: suszone morele, ananasy, brzoskwinie, gruszki, daktyle, czosnek, cebula. A także papryka, przyprawy, rodzynki, mięso, ryby i wiele więcej.

 

Czy mogę używać suszarki EXCALIBUR do suszenia produktów, które nie są żywnością?

Oczywiście! Wiele zadowolonych użytkowników suszarek EXCALIBUR to osoby zajmujące się rękodzielnictwem, a urządzenie wykorzystują do suszenia swoich wyrobów, aby uzyskać np. suszone kwiaty, odlewy, czy modele gipsowe. EXCALIBUR jest idealnym rozwiązaniem dla miłośników zwierząt, które pomoże Ci przygotować przekąski dla swojego psa!

 

Co jest tańsze kupno suszonych produktów, czy osuszanie suszarką EXCALIBUR?

Susząc żywność w domu przy pomocy suszarki to oszczędność nawet 1/10 ceny jaką zapłaciłbyś za gotowe produkty w sklepie! Kupuj dużo sezonowych produktów w masowych ilościach- wtedy jest najtaniej i najwięcej. Poza tym, producenci jedzenia naliczają dodatkowe koszta, aby osuszyć żywność.

 

Jak dużo energii zużywa EXCALIBUR?

Średni koszt godzinnego suszenia to 4-5 ¢ (euro cent)na godzinę

 

Dlaczego suszarki EXCALIBUR są uznawane za najlepsze ?

EXCALIBUR suszy LEPIEJ, SZYBCIEJ i BEZPIECZNIEJ dzięki technologii HYPERWAVE ™ (zmiana ciepła podczas cyklu suszenia)

Inne suszarki osuszają nawiewem o stałej, ciągłej temperaturze, co powoduje „utwardzanie” produktów jakie suszymy. Twarda otoczka z miękkim, wilgotnym wnętrzem to doskonała pożywka i miejsce do zalęgnięcia się bakterii, pleśni.

Termostat pozwala na wykorzystanie dobrodziejstw technologii HYPERWAVE™ (zmiana ciepła przez cykl suszenia), co pozwala uzyskać najlepsze rezultaty w najszybszym czasie i jest najbezpieczniejsze dla żywności, którą suszymy. Kiedy temperatura podnosi się podczas procesu suszenia, wilgoć na produktach spożywczych, które suszymy wyparowuje. Następnie kiedy temperatura spada, wilgoć zawarta w produktach spożywczych ulatania się, przenosi się na suche powierzchnie. Temperatura produktów spożywczych pozostaje NISKA na tyle, aby zatrzymać żywe enzymy w produktach spożywczych, przy czym temperatura powietrza pozostaje na tyle wysoka, aby wysuszyć jedzenie, nie dopuszczając do możliwości zepsucia się, dostania się bakterii, czy pleśni w produktach, które suszymy.   

DANE TECHNICZNE

KOLOR: Czarny

Wymiary (cm): 48 x 43 x 22 

Gwarancja: 5 lat

Moc: 400W

Waga netto: 7,3 kg

Odpowiednie produkty spożywcze do suszenia: owoce, warzywa, ryby, mięso, kwiaty, zioła, ciasto, glina

Powierzchnia susząca: 0,743 m2

Dodatkowe cechy: Termostat z funkcją dostosowania zmienności ciepła do cyklu suszenia,możliwość zaprogramowania urządzenia na 26 godzin, system suszenia PARAFLEXX

 

 

 

 

 

 

 

7 Inne produkty z tej samej kategorii