Wyciskarka soku Hurom HU-200 HB

Tylko online

1 290 zł brutto
1 049 zł netto

Dane techniczne

Model HU-200
Napięcie 230 V
Moc 150 W
Prędkość obrotowa do 80 obr/min.
Waga 6,5 kg
Wymiary 402 x 250 x 173 mm
Gwarancja 10 lat na silnik/ 2 lata na części

Wyciskarka do soków Hurom to bardzo nowoczesny projekt połączony z funkcjonalnością, szczególnie w tak atrakcyjnej cenie. Idealne rozwiązanie dla kuchni, pomieszczeń o mniejszej powierzchni. Jej pionowa konstrukcja pozwala ustawić dosłownie w każdym miejscu, nie tracąc przy tym dużo miejsca na inne urządzenia bądź przedmioty codziennego użytku. Również jej nowatorski design czyni ją eleganckim meblem, komponującym się z całym wystrojem. Model Hurom HU-200 to przede wszystkim połączenie tego co najlepsze w zasadzie ze wszystkich modeli Huromów HU-100, HU-400, HU-500, HU-600 oraz najnowszego HU-700. Czyli:

  1. Obudowę modułu, która została wykonana z Tritanu, czyli materiału w 100% wolnego od BPA
  2. Zatyczkę na wylot soku, dzięki któremu możemy płukać urządzenie
  3. Rączkę transportową
  4. System wolnego wyciskania (SSS)
  5. Dodatkowe sitko do musów

Użytkowanie

Projektanci tej wyciskarki stanęli na najwyższym poziomie. W porównaniu do wyciskarek dwuślimakowych, przy tej nie musimy praktycznie się napracować podczas składania czy też rozkładania. Kilka części składowych wchodzących w skład całego modułu wyciskającego czyni tą wyciskarkę naprawdę prostą w obsłudze. Wszystko zaczyna się od nałożenia na maszynę przezroczystej obudowy całego modułu. Następnie nakładamy silikonowe szczotki, sito oraz ślimak. Na całość zakładamy pokrywę, która jednocześnie jest podajnikiem. Prawda jakie to proste? Ale to nie wszystko...

Wyciskarka soku Hurom wyciska sok niemalże ze wszystkich roślin dostępnych na rynku polskim. Bez najmniejszych problemów radzi sobie z roślinami bardzo twardymi jak: marchew, burak, kalarepa, seler poprzez średniej twardości rośliny, roślin liścistych z kiełkami włącznie, a wszystko to dzięki ultra wytrzymałemu ślimakowi oraz sitku, które są produkowane z ULTEMU. Jej wielką zaletą jest kompaktowość. Nie trzeba zmieniać żadnych części podczas pracy aby wyciskać sok z całego spektrum roślin, jak ma to miejsce w innych wyciskarkach, nawet dwuślimakowych. Dodatkowo producent wyposażył urządzenie w bardzo przydatną rączkę transportową, której nie posiada np Omega VRT. . Idealne rozwiązanie kiedy chcemy przenieść wyciskarkę z jednego miejsca na drugie posiadając przy tym mokre ręce. Hurom posiada bardzo sprytną blokadę, która uniemożliwia włączenie niezłożonego urządzenia, zapobiegając tym samym ewentualnym uszkodzeniom. Wszystko opiera się na małych magnesach, które są umieszczone w obudowie jak i pokrywie moduły miażdżącego. Jeżeli nie zamkną one obiegu, wyciskarka po prostu się nie włączy.


Wyciskanie

Technologia samej produkcji soku została zachowana. Polega na wstępnym rozdrobnieniu większych kawałków surowca poprzez miażdżenie, następnie wyciśnięciu soku. Oczywiście wszystko odbywa się przy prędkości 80 obrotów na minutę, co daje pewność, że nasz sok nie ulegnie napowietrzeniu, a co za tym idzie utracie najważniejszych enzymów w nim zawartych. Mało obrotów w przypadku Huroma wcale nie oznacza powolne wyciskanie. W tym momencie z pomocą przychodzi ogromny ślimak z ULTEMU oraz jego usytuowanie względem sita. Takie rozwiązanie daje sporą przewagę nad konwencjonalnymi wyciskarkami poziomymi. Dodatkową zaletą ślimaka pionowego jest to, że ograniczamy używania popychacza niemal do zera. Jeżeli surowiec zostanie przygotowany w odpowiedniej wielkości tzn. nie będzie większy od średnicy podajnika, będziemy mieć pewność, że wyciskarka sama będzie wciągać surowiec i wyciskać z niego sok. Podczas wyciskania zdarza się, że podamy za dużo surowca. To nic. Jeżeli dojdzie do "zapchania", Hurom się po prostu zablokuje, dając nam czas na cofnięcie wsadu oraz przepuszczenie go ponownie. Jest to bardzo przydatna cecha gdyż zapobiega uszkodzeniom wielu części jak np. sitka. Cały proces pracy wyciskarki odbywa się na zadziwiająco niskim poziomie hałasu. Jest to niekwestionowana zaleta, która pozwala nam wyciskać sok z pewnością, że nie pobudzimy domowników, kiedy brakuje nam czasu w ciągu dnia lub wiemy, że drzemkę za ścianą ucina sobie właśnie najmłodszy domownik.

Sok, który wyciskamy dzięki Huromowi ma bardzo długi czas przydatności bez strat na walorach odżywczych oraz smakowych. 72 h to naprawdę dużo. Cieszyć się mogą użytkownicy, którzy nie mają czasu na codzienne uruchomianie urządzenia.

Uwaga: Nasze testy wyciskarki, które przeprowadzaliśmy pokazują, że część owoców miękkich jak np. jabłka, pomarańcze, powodują produkcje gęstszego soku w porównaniu do np. twardego surowca. Dzieje się tak ponieważ miękkie owoce po wstępnym rozdrobnieniu przez ślimak doprowadzane są do postaci musu, który jest mieszanką soku wraz z częściami stałymi. Te cząstki są na tyle małe, że sito wyciskarki nie jest w stanie przefiltrować i oddzielić ich od części płynnej soku. Dlatego też gęstszy sok podczas produkcji soku z miękkich owoców jest zjawiskiem normalnym i nie trzeba się nim przejmować. Jeśli użytkownik oczekuje jednak bardzo czystego soku, to powinien się w takim wypadku zaopatrzyć w prasę, która dzięki innemu systemowi filtracji wyprodukuje idealnie czysty sok.

Mycie

Jest to czynność, za którą nie przepada wielu. O ile w porównaniu z innymi wyciskarkami poziomymi, będziemy musieli spędzić odrobinę więcej czasu, to i tak wyciskarka do soku Hurom jest w ścisłej czołówce. Intuicyjne rozkładanie wszystkich części jest bardzo szybkie, szczoteczka o twardym włosiu pomoże nam idealnie oczyścić dużą powierzchnię sita. Tak umyty, wysuszony cały moduł wyciskający możemy spokojnie skręcić i trzymać go np. w szafce.

25 Inne produkty z tej samej kategorii