Wyciskarka soku Hurom HU-600 HF (BPA Free) - (Stal szczotkowana)

Tylko online

Hurom HU-600

1 920 zł brutto
1 561 zł netto

Wyciskarka do soków Hurom HF – oficjalnie znana jako HU-600 to część najnowszej generacji modeli Hurom dostępna na rynku europejskim latem 2013 roku. Wygląd i materiały użyte w tym modelu zostały subtelnie unowocześnione i udoskonalone. 

Przemodelowane silikonowe wycieraczki sprawiają, iż mniej pulpy dostaje się do soku, a większa 500 ml pojemnik na sok z podziałka do precyzyjnego odmierzania porcji soku, przed jego podaniem. Wolne od BPA (Bisfenolu A) części urządzenia, to pewność, ze żadne chemikalia nie znajdą się w naszym soku, a dogodniejsze ulokowanie części to łatwość składania i rozkładania urządzenia przed np. jego czyszczeniem. Druga szczotka czyszcząca to skrócony czas czyszczenia, a jedno sito wykonane z tworzywa GE ULTEM odpowiedniego do wyciskania owoców oraz warzyw miękkich i twardych oszczędza nam kłopotliwej zmiany sit do różnego rodzaju surowca. Dodatkowo, poręczny uchwyt umieszczony z tyłu urzadzenia nad guzikiem ON/OFF/REVERSE. Oprócz wymienionych zmian – sito, wał i silnik jest taki sam jak w poprzednich modelach.

 

Przy pomocy wyciskarki Hurom możemy uzyskać soki, zimne smoothie, a nawet jedzenie dla niemowląt. Podziałka z miarką na pojemniku pozwolą na odmierzenie dokładnej, pożądanej porcji soku.Z łatwością można ją utrzymać w czystości. Design, poręczny uchwyt, możliwość wyciskania różnego rodzaju surowca bez konieczności zmiany sita. Łatwość rozebrania i złożenia urządzenia to wszystko zostało docenione

Niebywały, nowoczesny design, oraz cechy HF, tj. zatyczka-niekapek w otworze wylotowym na sok – to mniej bałaganu, precyzyjnie odmierzona ilość soku, funkcja mieszania oraz łatwiejsze czyszczenie.

Podobnie jak w modelach HE środkowa przekładnia, czy trybik w kształcie gwiazdy obecnie umiejscowiony jest z tyłu bębna, natomiast w starszych modelach umieszczony był z przodu. Ta zmiana, to znacząca różnica w jakości soku, gdyż teraz pulpa (pozostałość) wydalana jest ze strony przeciwnej do wylotu uzyskanego soku, co minimalizuje możliwość dostania się pulpy do soku. Niesposób nie wspomnieć o obudowie, która została wykonana ze stali nierdzewniej. Dzięki temu urządzenie nabrało stylu, dzięki któremu będzie wyglądało jak piękny, nowoczesny mebel w każdej kuchni. Pięknt efekt stali szczotkowanej pasuje do każdego wystroju kuchni, będąc bardzo neutralnym, a jednocześnie stylowy i elegancki. 

 

Wolnoobrotowa wyciskarka do soków Hurom, jako pierwsza na świecie opatentowała technologię (SSS™), która polegała na wolnym wyciskaniu owoca, przy zachowaniu niskiej temperatury, co pozwoliło zachować naturalny smak i składniki odżywcze użytego surowca
 

 

Silikonowy wylot-niekapek i zamknięcie na wylocie to dodatkowe plusy. Dzięki tym rozwiązaniom sok nie wycieka na blat, a woda, którą wlewamy, aby wyczyścić pojemnik na zakończenie pracy urządzenia jest szczelnie zamknięta dzięki zatyczce na wylocie - mniej pracy dla nas, gdyż w czyszczeniu pomogą nam silikonowe wycieraczki. Nowy, większy 500 ml pojemnik na sok z miarką, która pozwoli na precyzyjnie odmierzyć sok- zamykając resztę w urządzeniu przy pomocy zatyczki na wlocie.

Model wyciskarki Hurom HU-600 posiada trzy różne sita, dzięki którym będziemy mogli zrobić sok o takiej konsystencji, jaką najbardziej lubimy:


1. Sito podstawowe posiada mniejsze mikrootwory co umożliwia wyciskanie bardzo klarownych soków, które cechują się mniejszą zawartością miąższu. Sito jest wykonane z bezpiecznego dla zdrowia tworzywa jakim jest ultem, który jest materiałem bardzo trwałym i odpornym na uszkodzenia mechaniczne. Ciemny kolor tworzywa gwarantuje jego niezmiennie dobry wygląd nawet po bardzo długim czasie użytkowania.
2. Drugim sitem jest sito do musów oraz gęstych soków zrobione również z ULTEM'u. Dzięki niemu możemy przygotować między innymi przecier pomidorowy bądź mus z malin.
3. Trzecie sito (opcjonalne) to sito zewnętrzne, które jest dopasowane do naczynia na sok. Dzięki niemu soki będą wyjątkowo klarowne.

 

Kolejnym faktem wpływającym na korzyść urządzenia Hurom jest mechanizm wyciskania umieszczony na górze urządzenia, dzięki czemu surowiec wkładany do lejka jeden po drugim, samoistnie przesuwa się w kierunku wała ślimakowego – eliminując tym samym potrzebę korzystania z tampera. Nie dotyczy to jednak zielonych warzyw liściastych.

Unikalny system silikonowych wycieraczek obraca się pomiędzy pojemnikiem na sok, a sitem, oczyszczając nadmiar pulpy, która mogłaby zablokować urządzenie podczas pracy. Ten system udoskonalono także w nowych modelach HF i HH.

 

Poparcie naukowe dla wyciskarki Hurom

Uważa się, że dzięki zatyczce na wylocie soku, sok miesza się ze sobą zanim zostaje uwolniony, co łączy się z teoriami Dr Max-a Gersona, który twierdził, iż łączenie ze sobą surowca pod ciśnieniem daje bardziej odżywczy sok. Obecnie nie ma żadnych udokumentowanych dowodów stanowiących o stosowaniu takiego rozwiązania w przypadku tej wyciskarki.
Dr Max Gerson ( znany na całym świecie Instytut Gersona) uważał, że sok i pulpa powinna być ze sobą łączona przed wyciskaniem. Hurom daje więcej soku z wymieszanego surowca i mniej piany.

Zgodnie z wiadomościami publikowanymi przez Laboratoria Michelson i Koreański Instytut ds. Badań nad Żywnością wyciskarka do soków Hurom pozwala uzyskać o 42,7 % więcej witaminy C i 60,7 % więcej witaminy A – w porównaniu z tradycyjnymi wyciskarkami. Test uzyskał certyfikat FDA i USDA.

 

Łatwe do utrzymania w czystości

Zamknij nakładkę wylotu i wlej wodę do urządzenia podczas jego pracy. Woda obmyje większość pozostałości, co jest niezwykle pomocne, kiedy chcemy raz po raz wyciskać soki z innego surowca. Dokładne czyszczenie przy pomocy dołączonej szczotki może być wykonane, kiedy chcemy pozbyć się zalegających włókien. Dołączone do modelu Hurom HF dwie szczotki czyszczące pomogą nam w tym zadaniu. Jedna szczotka, ma małą odczepiana szczoteczkę, która pomoże nam dotrzeć do ciężko dostępnych miejsc.

 

Użycie

Pionowe wyciskarki radzą sobie z ekstrakcją soków z owoców miękkich i twardych, warzyw, zielonych warzyw liściastych i trawy pszenicy, dlatego uważamy je za urządzenia wszechstronne. Uzyskujemy dzięki nim lepszy efekt, kiedy używamy owoców miękkich, tj. owoce jagodowe, ananasy i pomarańcze – z którymi niezbyt dobrze radzą sobie wyciskarki poziome, ale jeśli interesuje nas głównie sok z zielonych warzyw liściastych, czy trawy pszenicy, wtedy najlepszy rezultat uzyskamy przy użyciu wyciskarki poziomej.

Uwaga: Nasze testy wyciskarki, które przeprowadzaliśmy pokazują, że część owoców miękkich jak np. jabłka, pomarańcze, powodują produkcje gęstszego soku w porównaniu do np. twardego surowca. Dzieje się tak ponieważ miękkie owoce po wstępnym rozdrobnieniu przez ślimak doprowadzane są do postaci musu, który jest mieszanką soku wraz z częściami stałymi. Te cząstki są na tyle małe, że sito wyciskarki nie jest w stanie przefiltrować i oddzielić ich od części płynnej soku. Dlatego też gęstszy sok podczas produkcji soku z miękkich owoców jest zjawiskiem normalnym i nie trzeba się nim przejmować. Jeśli użytkownik oczekuje jednak bardzo czystego soku, to powinien się w takim wypadku zaopatrzyć w prasę, która dzięki innemy systemowi filtracji wyprodukuje idealnie czysty sok.

Alternatywa dla mleka
Wyciskarka Hurom HU-600 to możliwość uzyskania własnego mleka sojowego, migdałowego, ryżowego, czy mleka z płatków owsianych. Hurom HU-600 to nowy styl życia, a pozyskane mleko można przechowywać w lodówce, lub wytwarzać świeżą porcje ulubionego mleka każdego dnia. 

 

 

Hurom HU-600 oraz wszystkie jego części mające kontakt z żywnością takie jak: ślimak, sitka, obudowa modułu są wolne od Bisfenolu A o czym świadczą certyfikaty. Bisfenol A czyli powodujący raka związek chemiczny, który od lat jest stosowany do produkcji tworzyw sztucznych, takich jak plastik, żywice epoksydowe i wielu innych. Wiele badań wykazało, że ten trujący związek, który najmocniej dotyka swym niekorzystnym działaniem dzieci przenikał do produktów spożywczych i napoi z opakowań, w jakich się one znajdowały i w ten sposób dostawał się do naszych ciał.

Zestaw zawiera: 

1. Wyciskarka
2. Pojemnik na pulpę oraz sok
3. Obudowa modułu miażdżącego
4. Ślimak z Ultemu
5. Sitko do soku z Ultemu
6. Sitko do musówz Ultemu 
7. Sitko na pojemnik (Opcjonalnie)
8. Pokrywę modułu miażdżącego
9. Szczoteczki silikonowe
10. Szczoteczkę do czyszczenia
11. Popychacz
12. Instrukcję 
13. Gratis 

Dane techniczne

Producent (kraj pochodzenia) Hurom (Korea)
Kolor Szczotkowana stal
Waga 6,1 kg
Typ wyciskarki Jednoślimakowa pionowa
Ślimak Wzmocniony Ultem
Wymiary (mm) 167 x 237 x 400 mm
Zasilanie 220/240V (Polski standard)
Moc silnika 150W
Ilość obrotów ślimaka 70-80 obr./min.
Włącznik On/Off/Rev
Gwarancja 10 lat silnik/ 2 lata części
Wyciskanie soku z pszenicy i jęczmienia Tak
Wyciskanie soku z kiełków Tak
Wyciskanie soku z twardych warzyw jak marchew i buraki Tak
Wyciskanie soku z miękkich owoców jak pomarańcze

Tak

 

 

25 Inne produkty z tej samej kategorii