Ręczna wyciskarka soku Lexen Manual Healthy Juicer (srebrna)

195 zł brutto
159 zł netto

Zalety

Odporne na uszkodzenia

Zwiększono wydajność w produkcji soku

Atrakcyjna cena

Dane techniczne

Wymiary 110 x 190 x 220 mm
Waga 1 kg
Gwaranacja 2 lata

Mamy przyjemność zaprezentowania Państwu najtańszą aczkolwiek prawdziwą wyciskarkę do soku, działającą na zasadzie miażdżenia, a co za tym idzie produkująca żywy sok.

Prezentowane urządzenie, to najnowszy model, który otrzymał nazwę 3G. W odróżnieniu do swojego starszego brata producent wyposażył wyciskarkę w kilka unowocześnień, z których najweżniejsze to:

  1. Większy ślimak wraz metalową końcówką ze stali nierdzewnej
  2. Zmiany wewnątrz obudowy

Dzięki temu urządzenie jest bardziej odporne na uszkodzenia, błędy użytkownika oraz zwiększono wydajność w produkcji soku.

Wyciskarka ręczna Manual Healthy Juicer 3G to urządzenie dla osób, które cenią sobie przede wszystkim soki zielone czyli soki wyprodukowane z roślin liściastych. Jej budowa daje najlepsze wyniki w przypadku roślin liściastych, ale oczywiście korzystanie z niej nie ogranicza się tylko i wyłącznie do tego surowca. Pamiętać jednak musimy, że to wciąż urządzenie manualne, dlatego też pozostałe rośliny twarde jak marchew, burak powinny być odpowiednio wcześniej przygotowane.

Praca urządzenia polega tak jak w przypadku wyciskarek elektrycznych na miażdżeniu, rozcieraniu surowcawca dzięki ślimakowi. To wszystko w niskiej temperaturze oraz obrotach. Dzięki temu mamy pewność, że sok jest najwyższej jakości bez straty najcenniejszych wartości odżywczych. W odróżnieniu do maszyn elektrycznych wyciskarka 3G nie została wyposażona w sito wewnętrzne, które jest odpowiedzialne za dokładne oddzielenie części stałych roślin od soku, dlatego też producent dodaje zewnętrzne sitko, które zakłada się na pojemnik do soku, celem lepszej filtracji.

Materiał, z którego została zrobiona wyciskarka to w 100% bezpieczny dla zdrowia poliwęglan Lexan, który posiada certyfikaty takie jak: CE, FDA oraz GS&UL. Dodatkowo ślimak, z ostał wzmocniony metalową częścią ze stopu stali nierdzewnej w miejscu styku z nakrętką gdzie dochodzi do największych sił podczas ekstrakcji soku ze zmiażdżonych części rośli. Dzięki temu mamy pewność, że ta najbardziej narażona na uszkodzenia część jest odpowiednio zabezpieczona. Sposób mocowania, to kolejna zaleta tego niewielkiego urządzenia. Producent daje nam dwie możliwości do wyboru w zależności od warunków. Pierwsza z nich to bardzo mocna przyssawka, dzięki której mocujemy urządzenie na blat. Pamiętać jednak musimy, że w tym wypadku powierzchnia blatu musi być czysta oraz równa. Drugi sposób pozwala przymocować wyciskarkę do blatu za pomocą metalowego uchwytu, który bardzo pewnie przytwierdza urządzenie i daje nam pewność, że podczas produkcji soku i operowaniu rączką wyciskarka nam się nie wyślizgnie.

Mycie tej wyciskarki jest najmniej pracochłonna czynność w porównaniu z pozostałymi wyciskarkami. Urządzenie posiada stosunkowo małe części, a przede wszystkim ich kształty nie powodują zalegania dużych ilości części roślin jak w niektórych wyciskarkach elektrycznych. W zasadzie proces mycia może się ograniczyć do przepłukania pod bieżącą wodą, natomiast musi pamiętać, iż tym sposobem jedynie opłuczemy z części stałych. To dobre rozwiązanie jeśli korzystamy z wyciskarki często. Jeśli chcemy aby wyciskarka była idealnie czysta, niezbędne będzie użycie detergentu.

Reasumując... Jest wyciskarka, która spełnia w 100% ideę produkcji żywych soków. Dzięki niej, możemy zrobić świeży sok w zasadzie wszędzie gdzie możemy pewnie przytwierdzić ją do stałego blatu. Bardzo dobry kompromis pomiędzy jakością i ceną, natomiast musimy wiedzieć, iż urządzenia ręczne nie mogą się równać z wyciskarkami elektrycznymi pod względem wydajności oraz efektywności. Jeżeli natomiast planujemy używać wyciskarki 3G dla jednej lub dwóch osób, to zakup będzie bardzo trafnym wyborem.

2 Inne produkty z tej samej kategorii